Atiye Dizisi: Nerede Çekiliyor?

27 Aralık tarihinde izleyici ile buluşan Atiye dizisi büyük ilgi ile karşılandı. Yayınlandığı ilk günden itibaren yüksek izlenme sayılarına ulaşan Atiye dizisi Netflix’in ikinci Türk dizisi.  İlgi çekici konusu ve güçlü kadrosuyla sürükleyici bir yapıma imza atıldı. İnternet üzerinden dizi izlemenin keyfini yaşayan kişiler arasında büyük bir ilgiyle takip edilen dizinin ikinci sezonu için adımlar atıldı. 27 Aralıkta yayın hayatına 8 bölümden oluşan 1 sezon ile başladı. Beren Saat ve Mehmet Günsür‘ün başrollerini üstlendiği dizi de Metin Akdülger, Tim Seyfi, Meral Çetinkaya, Cezmi Baskın gibi başarılı oyuncularda yer alıyor.

Atiye dizi oyuncuları
Atiye dizi oyuncuları

Atiye dizisi oyuncuları:

  • Beren Saat
  • Mehmet Günsür
  • Metin Akdülger
  • Tim Seyfi
  • Başak Köklükaya
  • Meral Çetinkaya
  • Civan Canova
  • Hazal Türesan
  • Cezmi Baskın
  • Melisa Şenolsun

Atiye dizisinin konusu nedir?

İstanbul’da bulunan bir ressam uzun zamandır çizdiği ve sergisinde kullandığı tablolarında bulunan sembollerin sırrını araştırmak için kişisel bir yolculuğa çıkıyor. Arkeolojik bir kazı alanında bulunan bu sembolü araştırmaya başlayan Atiye‘nin yolu Arkeolog Erhan Kurtiz ile kesişiyor. Böylelikle Atiye’nin macerası da başlamış oluyor. Atiye sembolün evrensel sırlarının kendi geçmişiyle ilişkisini ortaya çıkarmak için sürükleyici bir maceraya atılıyor.

atiye dizisi
atiye dizisi

Atiye dizisi nerede çekiliyor?

Genel anlamda dağlık ve mağara gibi yerlerde bulunan sahneleriyle dikkat çeken Atiye dizisi şehirden uzak bölgelerde çekiliyor. Atiye dizisinin bir çok sahnesi Şanlıurfa’da bulunan Göbeklitepe civarında çekiliyor.  Şanlıurfa ilinin merkezinden yaklaşık 22 km uzaklığında Örencik köyü yakınlarında bulunan Göbeklitepe diziden sonra ziyaretçi akınına uğramaya başladı.

Atiye Javob Tarayıcı Nedir?

javob tarayıcı
javob tarayıcı

Javob tarayıcısı “Google” “Yandex” gibi arama motoru görevini üstlenen Atiye dizisi için özel olarak hazırlanmış bir internet sitesidir. Arama motoru olarak Atiye kahramanına gazete arşivi bulması konusunda yardım olmaktadır. Günlük hayatta böyle bir tarayıcı bulunmamaktadır.

javob arşivde arama
javob arşivde arama

Atiye Ne demek?

Atiye kelimesi “hediye” anlamına gelmektedir. Bu yüzden Atiye dizisi ingilizceye The Gift olarak çevrilmiştir.

Atiye dizisi ikinci sezon ne zaman başlayacak? Atiye 2.sezon ne zaman başlıyor?

Atiye dizisinin ikinci sezonunun çıkacağı hakkında dedikodular yayılmaya başlandı. Şuanda kesin bir tarih verilmemiş olsa da yakın zamanda yayınlanması bekleniyor.

Atiye dizisi İMBD puanı:

Hakan: Muhafızdan sonra ikinci Türk yapımı olarak Netflix de boy gösteren Atiye dizisi 5.710 kişinin kullandığı oy sonrasında İMBD’den 8.0 oy ortalaması aldı. Oy verenlerin yüzde 39’u 10 üzerinden 10 puan vermiş. Yüzde 19’u ise 9 puan verdi.  Yüzde 1 oy verenlerin oranı ise 3.4 olarak kayıtlara geçti. İMBD üzerinden siteye kayıt olan herkes oy verebilmektedir.

Yorum yaz