Avukat Telefon Numarası – Avukatlar

İhtiyaç olduğunda yargı önünde; gerçek veya tüzel kişilerin haklarını savunan, hukuki ve yasa işlerinde bizlere yardımcı olan Avukatlara hepimizin ihtiyacı olabilir. Avukat telefon numarası Hukuki konularda bizlere yol gösterici olarak destek olan bu kişilere istediğimiz zaman ulaşabilmeliyiz. Kelime kökeni olarak Latinceye dayanan Avukat kelimesi anlam olarak mahkemeye çağrılan savunucu anlamına gelmektedir.  Avukat olarak adlandırdığımız kişiler hukuk öğrenimi görmüş ve avukatlık stajını başarıyla tamamlamış kişilerdir. Yasaların ve hukukun gerektirdiği tüm bu  koşulları taşıyan kişilere Avukat ünvanını teslim edebiliriz. Hukuki konularda yardıma ihtiyacımız olduğunda Avukat Telefon Numaralarına ihtiyacımız olur. Sizler için özel olarak binlerce avukatın telefon numarasını listelediğimiz bu sayfada sizde istediğiniz avukatın telefon numarasına ulaşabilirsiniz.

avukat telefonları
avukat telefonları

 

Kanunlardaki yerine ve tanımına göre “kamu hizmeti” ve “serbest meslek” olarak geçen avukatlık mesleği, hukuki meselelere ve oluşan anlaşmazlıklar ile ilgilenirler. Oluşan bu sorunları yasalara uygun bir şekilde çözümlemeyi amaçlarlar.  Türkiye’de avukatlık yapmak isteyen kişilerde aranan ilk özellik Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır. Avukatlık yapmak isteyen kişiler Hukuk Fakültesinden mezun olmalılardır. Daha sonrasında ise avukatlık stajını tamamlayarak staj bitim belgesini almaları gerekir.

Bunlar dışında sabıka kayıtlarının da olmaması gerekir. Bu özellikleri taşıyan Avukatlar Numarası na bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Avukat olmak için en önemli şartlardan bir tanesi olan Avukatlık stajını nasıl yapılır?

Avukatlık stajı bir yıllık süreyi kapsayan bir bölümdür. Avukatlık stajının ilk altı ayı mahkemelerde diğer altı ayı ise bir avukatın yanında yapılması gerekir. Yanında staj yapılması gereken avukatının en az 5 yıllık deneyimi olmalıdır. Ve baro levhasına kayıtlı olması da gerekir. Avukat olan kişilerden beklenen durumları sıralayacak olursak “sistematik bir düşünce yapısına” sahip olmaları gerekir. “Analiz güçlerinin” diğer insanlara göre daha fazla ve daha iyi olması, “Problem çözümünde başarılı olması” gibi şartları karşılayan kişiler avukat olabilirler. Avukat Telefon numaları

Yorumlar (1)

  1. Firma Rehberi: Wikirehber.com | İnstaholm.com diyorki:

    […] işinin en iyi avukatları bir araya getiren wikirehber’de her kategoriden firma bulunuyor. Avukat telefon numaraları sayfasından binlerce avukatın numarasına ulaşabilirsiniz. Türkiye genelinde bulunan neredeyse […]

Yorum yaz