Firma Rehber Sitesi Nasıl Kurulur?

Daha önce birçok insan da sizin gibi firma rehberi sitesi nedir, nasıl kurulur sorusunu kendisine sordu. İnternet dünyasında bu fikri aklına getirmemiş olan var mı? Tabi ki de yok denecek kadar azdır. Çünkü az uğraşarak kolay para kazanma yöntemi gibi görünüyor olabilir. Ama hiçbir iş zannettiğimiz kadar kolay değil. Birçok insan cesaret edemediğinden firma rehberi sitesi kurma işine yeltenmiyor birçok insan ise bu işi uğraşmaya değmeyecek bir iş olarak görebiliyor. Önemli olan sizin ne istediğiniz. Eğer firma rehberi sitesi kurmak istiyorsanız bu bilgi dolu içeriğimizi incelemenizi tavsiye ederiz. O halde hemen aşağıda bulunan önerilerimize kulak misafiri olun.

firma rehberi konum
firma rehberi konum

Firma Rehberi Sitesi Nasıl Açılır?

Günümüzde hala çok sağlam fikirler ve çok sağlam getirisi olan fikirlerin olduğu apaçık ortada. Size hangi fikir daha fazla para kazandırabilir veya sizi hangi fikir daha mutlu edebilir, öncelikle bu soruyu sorun kendinize. Eğer düşünceniz firma rehberi sitesi kurma ise hemen başlıyoruz.

Öncelikle WordPress açık kaynak kodlu sistemlerin ne olduğunu hemen internetten araştırmanızı öneriyorum. Eğer WordPress hakkında bilgi sahibi değil iseniz yapacağınız ilk iş WordPress’i öğrenmek olsun. Blog nasıl kurulur, blog sitesi nedir gibi soruların yanıtlarını verebiliyor olmanız gerekiyor. Çünkü hazır bir yazılım paketi satın almayı düşünmüyor ve yatırım yapacağınız para kısıtlı ise mutlaka WordPress’i düşünmelisiniz. Çünkü WordPess’i geliştiren binlerce insan var ve bunu ücretsiz yapıyorlar. Siz de hali ile bu sistemin bir parçası olarak tüm imkânlardan ücretsiz faydalanabiliyorsunuz. Eğer WordPress ile alakalı bilgileriniz tam anlamı ile mümkünse hemen bir ücretsiz firma rehberi teması arayışına girmelisiniz.

Kendinize en uygun temayı satın aldıktan veya ücretsiz olanlardan bulduktan sonra yükleme işlemine geçin. Sonrası zaten teknik detaylardan ibaret. Bundan sonra yapacağınız her işlem için ayrı ayrı üreteceğimiz içeriklerden tüketebilir ve öğrenebilirsiniz.

Firma Rehberi Sitesi İçin Umudunuzu Kaybetmeyin!

Tüm kurulumlarınızı gerçekleştirdiniz, bölgesel veyahut yerel bir işletme rehberi olacağınıza karar verdiniz ki ben ilk aşamada kesinlikle yerel işletme rehberi sitesi kurmanızı öneririm. Ve hemen işlemlere başladınız, peki sizi sırada ne gibi işlemler bekliyor olabilir. Bu noktadan sonra tabi ki firmaların sizin sitenize gelip kayıt yapmasını beklemeyin. Dijital reklamlara başvurun, yerel firmalara bizzat gidip kayıt yapabileceklerini ve bu site üzerinden yüklü miktarlar da iş alabileceklerini belirtin. Yani kısacası onları ikna edin. Mali desteğiniz yok ise şimdilik dijital reklamlardan vazgeçin. Yapmanız gereken tek şey bölgenizde bulunan firmalara bizzat giderek onları ikna etmek.

Bölgesel SEO Yapılanmasına Gidin

firma rehberi
firma rehberi

Bölgesel SEO’dan kastım, insanlar örneğin “Aşağı eğlence işletmeleri” şeklinde arama yaptıklarında onların karşısına çıkabiliyor olmak. Veyahut “Aşağı eğlence çiğ köfte” aramasında ziyaretçilerin direk karşısına çıktığınız zaman yapmanız gereken tek şey firmalardan gelen ücretler, reklam bandı kazançları ve bu kazançların sayımı olacaktır. Tabi bu SEO yapılanmaları için teknik bilgiye sahip değilseniz size bu konuda yardımcı olacak işletmeler de mevcuttur. Fikir sizin, ilham sizin, azim sizin. Bir sonra ki firma rehberi sitesi nasıl kurulur içeriğimizin alt başlıkları “SEO Nedir, SEO Nasıl Yapılır, Yerel İşletme Rehberi Nasıl Büyür” olacaktır. Bizi takip etmeyi unutmayın…

Firma Rehberi İçin Telefon Datası

Yeni bir firma rehber sitesi kurmak istiyor olabilirsiniz, ancak rehber sitelerinin olayı site kurulumu ile bitmiyor. Bu siteye içerik olarak girebileceğiniz binlerce telefon numarası olması gerekiyor. Yani sizin elinizde hali hazırda bir telefon numara datası var ise rehber sitesi ile başarılı olabilirsiniz.

firma rehber datası
firma rehber datası

Bankalar, Avukatlar, Küçük-Büyük işletmeler gibi farklı kategorilerde binlerce telefon numarasına sahipseniz, firma rehber siteleri ile başarıya ulaşabilirsiniz. Başarılı bir firma rehber sitesi için data kadar kullanışlı ve ziyaretçi odaklı bir temaya da sahip olmanız gerekiyor. Sitenize giriş yapan kullanıcılar, sitenizde ne kadar çok vakit geçirirlerse sitenizin gelişmesi de o kadar iyi olur. Bir kullanıcıyı site içerisinde uzun süre tutmanın yöntemi de kullanışlı bir tema. Eğer sıraladığımız bu önemli iki detayı rahatlıkla halledebilirim, diyenlerdenseniz gönül rahatlığı ile düşünmeden firma rehber sitesi açabilirsiniz.

Yorum yaz