İnstagram Keşfet’e Nasıl Çıkılır?

İnstagram Keşfet’e Nasıl Çıkılır?

Günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılan, İnstagram’da keşfet bölümüne nasıl çıkılır? Daha fazla kişiye doğal olarak ulaşmanıza olanak sağlayacak olan keşfet bölümü hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz?

En yaygın kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri haline gelen İnstagram’da yoğunluklu olarak genç bir kitle bulunuyor. 1 Milyarı geçen kullanıcısı sayısıyla bir çok sosyal medya sitesini de geride bıraktığını söyleyebiliriz. Fenomen, yüksek takipçili hesap sahiplerinin yaşadıkları eğlenceli hayata özenen kullanıcılar popüler olma hevesiyle uygulamayı kullanmaya devam ediyor. Bu kişilerin yanı sıra İnstagram’ı ekmek teknesi olarak kullanan, ciddi gelirler elde eden bir kitlede mevcut. Bahsettiğimiz bu iki kitleyi de ilgilendiren İnstagram Keşfet kısmının önemi, bir hayli fazla.

instagram keşfet hilesi
instagram keşfet hilesi

İnstagram Keşfet Nedir?

İnstagram keşfet bölümü, hesap sahibinin ilgi alanlarına göre şekillenen popüler olan gönderileri gösteren bir bölüm. Paylaşıldıktan sonra anlık olarak aldığı yüksek etkileşim sayılarıyla bu bölümde yer almak mümkün. Keşfet bölümü kullanıcıların ilgi alanlarına göre şekillendiği için, paylaşım yapan kişiler tarafından büyük önem taşıyor. Örnek vermemiz gerekirse, siz tenis malzemeleri satan bir hesabı yönetiyorsanız sizin paylaşımlarınız tenis ile alakalı gönderileri beğenen veya tenis ile ilgilenen kişilerin karşısına çıkıyor. Bu yüzden keşfet bölümü, daha fazla takipçi kazanmanıza, daha fazla satış yapmanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

 

 İnstagram Keşfet’e Nasıl Çıkılır?

 

İnstagram keşfet bölümünde yer almanız için dikkat edilmesi ilk konulardan bir tanesi hesabınızın herkese açık bir konumda olmasıdır. Gizli hesaplar, kesinlikle keşfet bölümünde yer almazlar. Bunun dışında belli bir, takipçi kitlesine sahip olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda iyi etkileşim sayılarına da ihtiyacınız olacak.

  • Hesabınız herkese açık olmalı.
  • Belli bir takipçi kitlesine sahip olmalısınız.
  • İçeriklerinizin ortalamanın üzerinde bir beğeniye, yoruma ve etkileşime sahip olması gerekiyor.
instagram keşfete çıkma
instagram keşfete çıkma

Yukarıda ki maddeleri tamamlayan hesapların keşfete çıkma oranları yavaş yavaş yükselmeye başlıyor. İçeriklerinize daha fazla beğeni gelmesini sağlamanız için filtre, etiket, konum gibi İnstagram özelliklerini de kullanmayı es geçmeyin. Fotoğraflarınızda filtre kullanarak, takipçilerinizden daha fazla beğeni alabilir ve keşfete çıkma oranınızı artırabilirsiniz. İçeriklerinize konum ekleyerek, o konumu ziyaret eden kişilerin karşısına çıkarak etileşim sayınızı artırabilirsiniz. Etiket, hastag(#istanbul, #ankara) kullanarak da, konumda olduğu gibi daha fazla kişiye ulaşmak için bir adım atabilirsiniz.

 

Yukarıda maddeler ve örnekler yardımıyla sizinle paylaştığımız önerileri ne kadar iyi ve etkili uygularsanız İnstagram keşfete düşme ihtimalinizde o kadar artar. Keşfet bölümüne çıkarak daha fazla kişiye ve popülerliğe ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz