Speedtest VPN: Nedir?

İnternet hızımızı ölçmek için kullandığımız en iyi ve kullanışlı servislerden bir tanesi ola Speedtest yepyeni bir hizmete başlıyor. Yıllardır gidişatını yükselişine devam eden Speedtest artık VPN hizmeti de verecek. Speedtest VPN hizmeti ile mobil kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanan firma uygulamanın beta versiyonunu yayınladı. Hem ücretli hem de ücretsiz iki farklı seçeneği ile kullanıcı karşısına çıkmaya hazırlanan uygulama için gün sayılıyor. İnternet hızımızı ölçmek için sıklıkla başvurduğumuz, Speedtest’e artık VPN hizmeti içinde başvurabileceğiz.

Speedtest VPN
Speedtest VPN

Şuanda beta olarak bazı kullanıcılar için yayınlanan uygulama yakın zamanda İOS ve Android kullanıcıları içinde yayınlanacak. Ücretli ve ücretsiz olarak iki versiyon şeklinde yayınlanacak olan uygulamanın fiyat tarifesi henüz belli değil. Ücretsiz olarak yayınlanacak olan versiyonun da 2 GB boyut kısıtlaması olacağı düşünülüyor. Yani 2 GB kullandıktan sonra, bizlerin ücret ödemesini isteyecek. Speedtest internet hızı testi hem mobil hemde masaüstü kullanıcıları tarafından kullanılabiliyordu. Ancak Speedtest VPN hizmeti sadece mobil kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Speedtest’in kurucusu, Şuanda Ookla şirketinin uygulamanın masaüstü versiyonu için bir çalışması bulunmuyor. Şuanda Speedtest uygulamasını telefonunda kullanan binlerce kullanıcı, yeni bir uygulamaya ihtiyaçları olmadan aynı uygulama içerisinden VPN hizmetini de kullanabilecek.

Speedtest
Speedtest

İnternet hız ölçümü için kullanılan bir uygulamanın aynı zamanda VPN hizmeti verecek olması, uygulamanın hali hazırda bulunan kullanıcıları tarafından nasıl karşılanacağı merak edilen soruların arasında. Beta versiyonundan ortaya çıkan görüntülere göre uygulamanın bir bölümünden Speedtest VPN hizmetine geçiş yapılabilecek ve bir tuş yardımı ile VPN hizmeti kullanımına başlanabilecek. Yayınlanan görsele bakıldığında ücretsiz versiyonunda 2GB dosya aktarım kotasının bulunduğu da gözden kaçmıyor.

Yorum yaz