Telefon Numarası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Rehberinizde kayıtlı olmayan, kime ait olduğunu bilmediğiniz telefon numaralarının kime ait olduğunu öğrenmek ister miydiniz? Kime ait olduğunu öğrenmek istediğiniz numarayı bilinmeyen numara sorgulama servislerinden ücretli olarak sorgulatabilirsiniz. Eğer bu kişi numarası üzerine olan kişi ad ve soyadını gizlememiş ise numaranın kime ait olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. Eğer telefon numarası sorgulama işlemini ücretsiz olarak yapmak isterseniz bunun içinde bir yöntem bulunmaktadır.

Telefon numarası sorgulamak istediğiniz de 118 ile başlayan onlarca servisten bir tanesi arayarak, numaranın kime ait olduğunu sorabilirsiniz. 118’li telefon numarası sorgulama servislerini aramak konusunda hep bir adım geri planda kalsak da ihtiyacınız olduğunda bu iyi bir seçenek olabilir. Telefon numarası sorgulamak istediğiniz de dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi hangi operatörü kullanıyorsanız onun servisini aramak olacaktır.

turkcell telefon sorgulama

Örnek olarak siz Turkcell operatörünü kullanan biriyseniz numara sorgulama işlemini yapmak istediğiniz de “2222” numarasına sorgulamak istediğiniz telefon numarasını başında sıfır olmadan yollamanız gerekmektedir. Bu işlem sonucunda sizlerden 1.49 TL tahsil edilecektir. Bunun yanı sıra 11832 telefon numarasını arayarak da aynı işlemi yapabilirsiniz. Telefon ile konuşurken dakika başı 1.25 TL ücret ödersiniz.

türk telekom numara sorgulama
türk telekom numara sorgulama

Eğer Türk Telekom operatörünü kullanıyorsanız telefon numarası sorgulama işlemini numaranın başında sıfır olmadan 11855 telefon numarasına mesaj atabilirsiniz. Bu işlemin karşılığı 1.25 TL‘dir. Bunun dışında 11855 telefon numarasını arayarak da bilinmeyen numara sorgulama servisinden yararlanabilirsiniz. Dakika başına ücret: 1.25 TL‘dir.

vodofone telefon numarası sorgulama
vodofone telefon numarası sorgulama

Vodofone operatörünü kullanıyorsanız ve telefon numarası sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız; telefon numarasının başında sıfır olmadan 7048’e mesaj atmanız yeterli olacaktır. Yolladığınız bu kısa mesajın ücreti 1.25 TL’dir. Bunlar dışında 11842 bilinmeyen numara servisini arayarak da numara sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Arayarak yaptığınız işlemlerde dakika başına 1.25 TL olarak ücretlendirilirsiniz.

facebook telefon numarası sorgulama
facebook telefon numarası sorgulama

Dünya üzerinde en çok ziyaret edilen internet sitelerinden bir tanesi olan Facebook üzerinden de ücretsiz olarak telefon numarası sorgulayabilirsiniz. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Facebook üzerinden telefon numarası sorgulamak için, adını öğrenmek istediğiniz numarayı kişi arama kısmına yazmanız yeterli olacaktır. Eğer bu kişi Facebook kullanıyor ve telefon numarası gizli değilse kolaylıkla sizin karşınıza çıkacaktır.

Whatsapp üzerinden telefon numarası sorgulama
Whatsapp üzerinden telefon numarası sorgulama

Whatsapp üzerinden de ücretsiz olarak telefon numarası sorgulayabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için sorgulamak istediğiniz numarayı telefonunuza kaydetmeniz gerekiyor. Bu kişiyi telefonunuza kaydettikten sonra Whatsapp uygulamasına giriş yaparak bu kişiyi bulun ve sağ tarafta ad ve soyadına bakın.

Böylelikle ücretsiz olarak telefon numarasından isim bulmayı öğrenmiş oldunuz. Ücretli ve ücretsiz olarak birden fazla yöntem paylaştığımız telefon numarası sorgulama yazımızın sonuna geldik.

Yorum yaz