Xiaomi ve PTT İşbirliği

Yakın zamanda imzalanan sözleşmelerinin ardından PTT ve Xiaomi’nin işbirliği resmi olarak başladı. Artık PTT’nin İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te bulunan iş yerlerinde Xiaomi marka ürünlerden uygun fiyatları ile müşteri ile buluşacak.

Posta ve Telgraf Teşkilatı tarafından Xiaomi’nin en büyük Türkiye distribütörü Türk Mi ile yapılan iş birliği sonrasında, PTT’nin alışveriş mağazalarından Xiaomi ürünleri uygun fiyatlar ile satın alınabilecek. PTT iş yerlerinde bulunacak olan teknoloji stantlarında başlangıç olarak Xiaomi markasının Redmi Go, Redmi 6A, Redmi 7, Remi Note 7 modelindeki akıllı telefonları yer alacak. Mi Band 3 akıllı bilekliği ve Xiaomi powerbankleri de bu stantlarda satışa çıkacak. Ürün çeşitliliğinin yakın zamanda artılacağı haberi ise gecikmedi. PTT’nin kuruluş yıldönümünde ise büyük indirimler tüm PTT müşterilerini bekliyor olacak.

Xiaomi

Posta ve Telgraf Teşkilatı, 23 Ekim 1840 tarihinde kurulmuş olan ve posta,bankacılık, lojistik alanlarında hizmet veren bir kurumdur. Kurum tanzimat fermanı yayınlandıktan sonra Osmanlı Devletinin, haberleşme ihtiyacını gidermek amacıyla kurulmuştur. Günümzüde ise PTT çok fazla konuda hizmet veren bir kurum haline gelmiştir. Mektup ve posta gönderimş, taahütlü gönderiler ve pek çok türde kargo teslimatı yapmaktadır. Fatura vergi ödemesi, telgtaf, havale işlemleri gibi finansal işlemler de yapılabilmektedir.

Yorum yaz