Yasin Obuz: Kimdir? Masterchef Yasin

İlk olarak Kanal D’de yayınlanan “Kısmetse Olur” programıyla karşımıza çıkan Yasin Obuz hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Kısmetse Olur programıyla ilk defa seyirci karşısına çıkan Yasin Obuz’un bu programda ki ömrü çok uzun sürmedi. Uzun süre televizyona ara verdikten sonra kendi işi olan Pilavcılık ile uğraşan Masterchef Yasin aslında bir sosyal medya fenomeniydi. Binlerce seveni bulunan Obuz aslen Diyarbakırlı. 32 Yaşında olan Yasin Obuz; Ankara’da bulunan Haccettepe Üniversitesi Spor Bölümünden mezun olmuştur. Kendisi bir dönem Kıbrıs’da yaşamış ardından İstanbul’a taşınmıştır. Ailesi ise halen Antalya’da yaşamaktadır. Sıklıkla Antalya’ya ziyarete giden Yasin Obuz şuanda İstanbul’da Bumm Be Pilav Midye adındaki pilavcısını işletmektedir.

Yasin Obuz
Yasin Obuz

Televizyon programlarına verdiği aradan sonra Yemekteyiz programıyla kendi yeteneklerini ortaya koyarak “Yemekteyiz” programında haftanın birincisi oldu. Ardından Yemekteyiz Allstar olarak yapılan yarışmaya tekrardan katıldı. Ancak bu seferde ilki kadar başarılı olamadı. Ancak binlerce kişinin gönüllerine taht kurma hikayesi bu şekilde başlamadı. TV8 ekranlarının fenomen yarışma programı Masterchef’e katılan Yasin Obuz bu programda eğlenceli hareketleriyle ön plana çıkmayı başardı. Konuşmalarıyla, tarzıyla ve eğlenceli bakış açısı sayesinde binlerce çocuk hayranı oldu. İstanbul Sirkeci’de pilav dükkanı işleten Yasin Obuz’un Survivora katılabileceği yönünde bazı iddialar mevcut.

Masterchef Yasin; Kullanıcı Adı Neden Hırşit Binboğa

Masterchef programıyla ünlenen ve geçtiğimiz günlerde elenen Yasin Obuz kendine taktığı lakap ile ünlendi. Kendisine Hırşit Binboğa adını veren Obuz İnstagram hesabının adını Hirşit olarak değiştirdi. Neden bu kullanıcı adını aldığı sorulduğunda ise farklılık yaratmak istediğini ve bu ismi seçtiğini belirtiyor.

İstanbul Sirkeci’de bulunan Pilav restoranı. Yasin Obuz tarafından kurulan Pilav ve Midye restoranı Fatih/İstanbul’da bulunuyor. Konum olarak sinirli tavırlarıyla ünlenen bir zamanlar sosyal medya fenomeni Çiğ köfteci Ali Ustanın dükkanının yanında bulunuyor.
Adres: Hobyar, Muhzirbaşı Sk. No:6, 34112 Fatih/İstanbul
Özel king soslu Bum be Yasin Obuz pilav dükkanında hazırlanan tavuklu pilav tabağı.

Buuum Be Pilav Midye dükkanından bir görüntü.

Masterchef Yasin Pilav Dükkanı
Masterchef Yasin Pilav Dükkanı

Masterchef Yasin Obuz’a Nasıl Ulaşılır?

Masterchef Yasin Obuz‘a sosyal medya hesaplarından rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kendisi sevenlerini, kendisiyle iletişime geçmek için DM(Direct Mesaj) kullanan herkese cevap veriyor. Eğer Yasin Obuz ile yüz yüze görüşmek tanışmak isterseniz İstanbul Sirkeci’de bulunan pilav dükkanına gidebilirsiniz.

Yasin Obuz İnstagram Hesabı:  https://www.instagram.com/hirsitbinboga

Yorum yaz